Rajd samolotowy #1 - dzień drugi
23.05.20094571
Kolejny dzień rozpoczynamy śniadaniem a następnie o godz. 9:30 wyjazdem na lotnisko w Kolinie. Krótka odprawa, piloci dokonują rutynowego przeglądu samolotów przed wylotem. Otrzymujemy zgodę na start i przelot do Pragi na lotnisko Letnany. Po wzbiciu się wszystkich statków powietrznych naszej formacji widok zapietrał dech w piersi - lecące w szyku samoloty prezentowały się z gracją. Po około 30 minutach lotu jesteśmy na miejscu. Kołujemy na miejsce postojowe, kotwiczymy samoloty i udajemy się na Targi Lotnicze 2009.
Tegoroczne targi odkrywały przed nami nowinki lotnicze zgromadzone w dwóch halach oraz jednym odkrytym placu.
Była możliwość pooglądania statków powietrznych, zasiąścia za sterami nowych modeli, a także doposażenia się i swoich maszyn w osprzęt lotniczy zgromadzony na licznych stoiskach.
Po kilku godzinach penetrowania terenu targów udaliśmy się metrem do bazy noclegowej, a mianowicie hotelu Movenpick. Załatwiamy formalności związane z kwaterowaniem i już jesteśmy gotowi do podboju starówki Pragi. I w tym miejscu rozpoczyna się degustacja estetycznych doznań urokami Pragi.
Przechodzimy przez symboliczne serce stolicy - Rynek Staromiejski, również wkroczymy na Plac Wacława, przyglądamy się zegarowi astronomicznemu. Udajemy się również pod Zamek Praski, który jest najcenniejszym zabytkiem Pragi, bo już od swojego początku jest siedzibą czeskich książąt, później królów i obecnie prezydentów. Jego obszar jest ogromny i tak jest jak miastem w mieście.
Perłą jest Katedra św. Wita, która jest skarbcem sztuki zapierającym dech. W drodze powrotnej przechodzimy przez malowniczą Złotą Uliczke. Jeszcze trochę zachwytów nocną Pragą i powrót do hotelu.

Załogi samolotów Aeroklubu Tatrzańskiego:
 • SP-FPA
  - pilot: Gabriel Batkiewicz;
  - pasażerowie: Izabela Górnik i Mateusz Wiczyński.

 • SP-AIO
  - pilot: Marcin Górnik;
  - pasażerowie: Sebastian Batkiewicz i Piotr Górnik.

  Informacje dodatkowe
  Rodzaj aktywności:LOT
  Długość trasy:56.83 km
  Średnia prędkość:136 km/h
  Maksymalna prędkość:186 km/h
  Średni czas przejechania 1 km:19 min/km
  Pliki do pobrania
  • Lot na trasie Kolin - Letnany (Praga)
  • Lot na trasie Kolin - Letnany (Praga)
  • Lot na trasie Kolin - Letnany (Praga)